LGS 2022 PUAN HESAPLAMA

* LGS Puan Hesabı için, sınavdaki derslerden aldığınız Doğru ve Yanlış sayılarını giriniz.
Ders Adı Soru Sayısı Doğru Sayısı Yanlış Sayısı Net Sayısı
Türkçe 20
T.C. İnk. Tarihi 10
Din Kültürü A.B. 10
Yabancı Dil 10
Matematik 20
Fen Bilimleri 20
Toplam 90
LGS Puanınız

* Soru sayıları MEB'in LGS sınavında soracağı standart soru sayılarına göre yazılmıştır.

** Puan bilgi amaçlı olup, herhangi bir resmi geçerliliği yoktur.

  • Tag Bulutu
  • LGS Puan Hesaplama 2022, LGS Hesaplama, LGS Puanı Nasıl Hesaplanır, Liselere Geçiş Sistemi Puan Hesaplama, 2022 LGS Puan Hesapla

2021 LGS SINAVINDA PUAN HESAPLAMALARI NASIL YAPILDI?

LGS merkezî sınavında oturumlar, sınav süreleri, soru sayıları ve ders dağılımlarında herhangi bir değişiklik yapılmadı.

Geçen yıl olduğu gibi 2021 yılında da sınav uygulaması iki oturum halinde gerçekleştirildi. Öğrencilere hepsi çoktan seçmeli toplam 90 soru soruldu. Birinci oturum Türkiye saatiyle 09.30'da, ikinci oturum ise 11.30'da başladı. Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinden toplam 50 soru soruldu ve 75 dakika yanıtlama süresi verildi. İkinci oturumda ise öğrencilere Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden toplam 40 soru soruldu ve öğrencilerin yanıtlaması için 80 dakika süre verildi.

Sözel ve sayısal bölümlerdeki her bir alt test için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlendi. Her bir öğrencinin, her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplandı.

Sınav sonuçları, 30 Haziran 2021'de "www.meb.gov.tr" internet adresinden ilan edildi.